//palheidfogel.gportal.hu
//palheidfogel.gportal.hu

„n hiszek az Istenben, mint egy Szemlyben. Az letem egyetlen percben sem voltam ateista. n mg a dikveimben elutastottam Darwin, Haeckel s Huxley nzeteit, melyek teljesen elavult lehetetlen nzetek.” Einstein Albert (1879–1955) modern fizika egyik alaptja, Nobel-djas:


Mert gy szerette Isten a vilgot, hogy egyszltt Fit adta, hogy aki hisz benne, el ne vesszen, hanem rk lete legyen. Jnos 3,16


 

 

Erm s pajzsom az R, benne bzik
szvem. Zsoltr 28,7

… „amikor az ember Klvint olvassa - akr egyetrten, akr fenntartsokkal - mindentt s minden esetben gy rzi, hogy egy erteljes kz megragadja s vezeti."  Karl Barth

.


Theolgia, Trtnelem, Gradul, Zsoltr


Heidfogel Pl

lelkszi nletrajz - 2015


Csaldi Honlapom:

//heidfogel-domjan.gportal.hu

phfogel@gmail.com

 

 
Felhasznlnv:

Jelsz:
SgSg
Elfelejtettem a jelszt
 

www.refzarszam.hu

shopify site analytics
 

Heidelbergi Kt 1563

 

II. HELVT HITVALLS

 

A GENFI EGYHZ KTJA

A GENEVAI Szent Gylekezetnek CATHE- CISMUSSA
 
Avagy A Christus tudomnyban gyermekeket tant  FORMATSKJA 

M.Ttfalusi Kis Mikls ltal 1695 esztend 

A Genfi Egyhz Ktja 1695 Ennek ismertetje.

Klvin Jnos: A Genfi Egyhz Ktja Ppa 1907.
www.leporollak.hu - Nmeth Ferenc munkja

Hermn M. Jnos: A Genfi Kt tja Kolozsvrig

- Fekete Csaba Kt, egyhz,tants 

 

IRTA: Klvin Jnos

 

KLVINRL IRTK

 

Klvin vfordulk

 

KARL BARTH 1886-1968

 

Bib Istvn

 

Biblia - s jszvetsg Prbakiads -

 

Bibliakiadsok, knyvek
Magyar biblikus irodalom

 

Biblia v, vek utn

 

Dr Csehszombathy Lszl
szociolgus 1925-2007

 

OSCAR CULLMANN 1902-1999

 

Egyhzi Zsinatok s Knonjai

 

FORRSMVEK

 

GALSI RPD
Jakab, az r testvre

 

A Kroli Reformtus Egyetem Hittudomnyi karn 2009-ben megvdett doktori disszertci tdolgozott formja...

Az sgylekezet vezetje, Jakab a szlet keresztynsg egyik kiemelked alakja... fontos, hogy Jakab, az r testvre mltbb figyelmet kapjon. A klnbz Jakab-tradcik felvzolsa rvn…elemzi Jakab teolgijt .

E knyv hzagptl a hazai tudomnyos letben,  a nemzetkzi ku-tats viszonylatban is jat hoz ...azltal, hogy jszvetsgi teol-giai szempontbl kvnja jra-gondolni Jakab szerept. L’Harmat-tan Kiad, 2012 - 283 oldal


2. Evagliumi klvinizmus szerk Galsi rpd Klvin kiad

 

 

Dr GRGEY ETELKA lelkipsztor, ir

 

1. Kzssg az szvetsgben

2. Biblia s liturgia

3. Prtusok s mdek...

4. Isten bolondsga

5. li, li, lama sabaktani?

6. Minden egsz eltrt?

7. Siralmak s kzssg

 

HARGITA PL
reformtus lelkipsztor


Istvndi 1924-1996 Ppa

 

Keresztny filozfia

 

Dr (Kocsi) KISS SNDOR

 

Kommentr 1967 s

 

Dr KUSTR ZOLTN

 

MLIUSZ JUHSZ PTER
1532-1572

 

DR NAGY BARNA

 

Dr PTOR IMRE

 

Dr RAVASZ LSZL pspk

 

SZEGEDI KIS ISTVN


1505 - 1572 REFORMTOR

 

SZENCI MOLNR ALBERT

1574 - 1633

 

Theolgiai irodalom

 

Temetsi beszdek

 

DR TTH KLMN
theolgiai professzor


1917 - 2009

 

DR. TRK ISTVN

 

Dr. VICTOR JNOS (1888-1954)

 

Rgi magyar Irodalom

 

Rgi knyvek s kziratok

 

XX. szzad Trtnelmhez

 

Webem - itt

 

PDF - MP3 - Doc - Odt formtum

 

Teremtsrl

„A Vilgegyetem teremtsnek elve teljesen tudomnyos is. Az let a Fldn a leg- egyszerbb formitl a  legbonyolultabbig – az intelligens tervezs eredmnye.” Behe Michael J. biokmikus-professzor, a Darwin fekete doboza – Az evolcielmlet biokmiai kihvsa knyvbl
 
 
- Dr RVSZ IMRE: Egyhztrtnelem Els
knyv. Az skeresztynsgtl az ellenreformr-
ciig. Bp 1936
- Dr RVSZ IMRE: Egyhztrtnelem Els
knyv. Az skeresztynsgtl az ellenreformr-
ciig. Bp 1936
:

7. A kzpkor egyhza II. rsz MSODIK FEJEZET A ppasg

7. A kzpkor egyhza II. rsz MSODIK FEJEZET A ppasg

  2013.11.20. 09:45


II. RSZ
MSODIK FEJEZET

A ppasg

12. . A PPAI HATALOM FEJLDSE A XIII. SZZADIG
 
 
12. . A PPAI HATALOM FEJLDSE A XIII. SZZADIG

1. A ppai hatalom alapvetse

A rmai egyhz tana szerint a ppasg egyids magval a keresztynsggel, mert maga Krisztus alaptotta. Jzus Krisztus ugyanis az apostolok kzti fsget, a „primtust” Pterre bzta volna (aminek bizonysgul felhozzk fknt Mt. 16:18, Jn. 21:15- 17, Luk. 22:32. verseit), s Pter, mint az apostolok feje, alaptja s els pspke lett volna a rmai gylekezetnek. A rmai pspkk ennlfogva Pter utdai volnnak, s mint ilyenek, az egsz egyhz fi. Ezt a tant azonban az elfogulatlan bibliai s trtnelmi vizsglds nem igazolja. Az rnak egyltalban nem volt szndka, hogy egyhzbl vilgi intzmnyt alaktson (v. . Jn. 18:36) s hogy abban fhatalmat, uralmat ltestsen (v. . Mt. 20:25-28). Pternek mondott szavait csak erszakosan, Jzus egsz szellemvel ellenttesen lehet hivataladsra, kinevezsre magyarzni. Az r sokkal jobban ismerte Pter gyngesgt (v. . Mt. 16:21-23), semhogy egy ilyen vilgtrtneti feladattal s kivltsggal akarhatta volna felruhzni t s az emberi gyarlsgnak mg jobban alvetett „utdait”. Valjban az apostolok kztt lelki hatalomban nem volt semmi klnbsg. Olyan megbzst, amilyet Pternek, a tbbi apostolnak is adott az r (v. . Mt. 18:18, Jn. 20:22-23). Pternek nmi megklnbztetett szemlyes tekintlye volt ugyan, de ezt is meg kellett osztania Jnossal, a kt Jakabbal, ksbb (v. . Gal. 2) Pllal. Teljesen alaptalan az az llts, hogy a rmai gylekezetet Pter alaptotta s volt els pspke; csak annyi ll, hogy a vrtanhallt tnyleg Rmban szenvedte el Nero alatt (de sokan; komoly tudsok, mg ezt is ktsgbevonjk). Pter letnek idejben a monarchikus pspksgnek mg sehol nyoma sincs.

Tagadhatatlan ellenben, hogy a rmai gylekezetnek a nyugati keresztynsg letben mr a legrgibb idktl kezdve fontos szerepe van. De ezt a gylekezet helyzete s llapota maga megmagyarzza. Rmn fggtt ekkor az egsz vilg szeme. Ez volt a birodalom fvrosa, trvnyt, parancsot, segtsget onnan vrtak a npek. Ez a kzponti helyzet volt a termszetes alapja az ottani keresztyn gylekezet tekintlynek is. A provincik keresztynei is rdekldtek a rmai keresztynek szoksai s nzetei irnt s kezdtk azokat mr nagyon korn pldaknt tekinteni. Sok szegnyebb vidki gylekezet egybknt is le volt ktelezve a rmainak; ez ugyanis tehetsebb tagjai jvoltbl mindig sokat tudott ldozni a szegnyebb atyafiak flseglsre. Nagyban emelte azutn a rmai gylekezet tekintlyt az a krlmny is, hogy a rmai csszrok rszrl szenvedett legelszr ldztetst s ltta a vrtanhallt Pternek s Plnak.

Ezt a tekintlyt pedig fltkenyen riztk s nveltk a gylekezet vezeti:, ksbb pspkei. Ezek rendszerint erskez  s kitn gyakorlati rzkkel br emberek voltak: igazi rmaiak, akik egyformn tudtak parancsolni s alkalmazkodni. Az a trekvsk, hogy gylekezetk tekintlyt s „apostoli” hagyomnyait irnyadnak ismertessk el ms gylekezetekkel is, mr az I. szzad vgtl szrevehet. Ez termszetesen nem ment simn. Mshol is voltak tekintlyes, nagy gylekezetek, hatalmas pspkk. Ezek is tisztelettel nztek ugyan az apostolok vrvel ntztt Rmra, de irnyt, rendelkez jogt nem akartk elismerni. Keleten a pspkk, a csszri hatalomra tmaszkodva, meg is tudtk rizni nllsgukat a rmai egyhzzal s pspksgvel szemben. De Nyugaton a csszrsg az V. szzad vgn teljesen sszeomlott. A npvndorls zrzavarban csak egy maradt meg a rgi vilgbl szilrdan s vltozatlanul: a rmai pspki szk, a „Pter szke”. Ez lett most mr az  egyetlen termszetes kzpontja a nyugati egyhznak s mveltsgnek. Pspkei gyes politikval aknztk ki hatalmuk nvelsre ezt a kedvez helyzetet. Blcsessgk s erlyk nem egy vlsgos pillanatban lett megmentjv Rma s Itlia mvelt slakossgnak. rthet, hogy a hls keresztyn np „atyinak” kezdte ket tekinteni s a „ppa” nevet kizrlag rjuk ruhzta. Ilyen igazi hatalmas atya-ppa volt mr I. (Nagy) Le, az V. szzad kzepn, akinek nagy rsze volt abban, hogy a rettegett hun kirly, Attila, elvonult az „rk vros” all (452).

Nem mindenik „ppa” rhetett el ilyen sikereket. Ezekben a viharos idkben sokszor volt a ppai szk jtklabdja a barbr hdtknak. Igazi hatalmas ppa nem is volt az idejkben az egy I. (Nagy) Gergelyen kvl (590-604), aki nemcsak kvetelte, de gyakorolta is a rmai pspki szknek az egsz nyugati egyhzra kiterjed hatalmt. Kvetelni azonban a tbbiek is mind kveteltk ezt az egyhzi „primtust” . St mr nagyobb dologrl: vilguralomrl is lmodoztak. A rgi rmai csszrok rkseinek kezdettk magukat tekinteni. Mg alantasabb eszkzktl sem riadtak vissza a nagy clok rdekben. Az effle klttt jogcmek igazolsra abban az idben ltalnos szoks volt az okmnyok hamistsa. A ppk ilyen hamistott okmnyokra tmaszkodva, merszen hirdettk, hogy k mr Nagy Konstantin ta egyenesen a rmai csszri hatalomnak az rksei s ezrt nagyobbak brmely egyes np s  orszg uralkodjnl: egyhz s papsg, npek s kirlyok egyarnt az fhatalmuknak vannak alja vetve. A hamistvnyokat csak a XV--XVI. szzadokban sikerlt leleplezni.

Egyelre nem sokra mentek ez ignyeikkel. A frank kirlyok, akiknek politikai s katonai segtsgt tbbszr ignybe vettk, megbecsltk ugyan a ppkat, mg fejedelemsg szmba men vilgi birtokokat is ajndkoztak nekik Itliban, egybknt azonban nagyon kemny kzzel fogtk s egyszeren hbreseiknek tekintettk ket. gy tett klnsen a hatalmas Nagy Kroly csszr. Az halla utn, amikor birodalma szthullott, a ppk azonnal jra flemeltk fejket s kezdtk hangoztatni ignyeiket. De ezekkel a nagy ignyekkel rendszerint nem llott arnyban a ppk erklcsi sznvonala. Klnsen a X. szzad folyamn rettent erklcsi sllyedsbe s politikai megalztatsba kerlt „Pter szke”.

2. A ppai hatalom flptse

Sllyedsbl a ppasgot a nmet kirlyok — Nagy Ott, de fkpp III. Henrik — emeltk ki. Ezek a „rmai” csszri koront is viseltk, a Nagy Kroly birodalmnak feljtsra vgyakoztak s az egyhzat s a ppasgot is e cljuk szolglatba akartk lltani. A ppk azonban a csszroktl csak az erklcsi s politikai tmogatst fogadtk el, egybknt pedig folyvst fggetlenteni igyekeztek magukat tlk. Mindennl elbbreval volt nekik „az egyhz szabadsga”. Csak az volt a baj, hogy k ezt a szabadsgot nem tudtk msknt elkpzelni, mint csak a sajt vilguralmuk alakjban. Ennek rdekben szembeszlltak a nmet kirlysggal. Megkezddtt a ppasg s a csszrsg tbb vszzados nagy harca.

A harc kitrsnek kzvetlen indtoka a fpapi llsok betltsnek: az investiturnak a krdse volt. A nmet kirlyok Nagy Ott ta, trnjuk megerstsre hatalmas hbri birtokadomnyokkal lncoltk magukhoz a fpapokat. Ezzel trnjuk legmegbzhatbb tmaszaiv tettk ket politikai s katonai tren. Ezt azzal is biztostottk, hogy az egyes pspkket, rsekeket, apturakat k neveztk ki. Ms kirlyok, fejedelmek, nagy hbrurak pedig egyenesen ruba bocstottk az egyhzi llsokat s a tbbet fizetnek adtk oda. Ezt az eljrst neveztk (az Ap. Csel. 8:9-24. verseiben szerepl Simon Mgus utn) simoninak. gy az egyhzi vezet llsokba rendesen a legmltatlanabbak kerltek. Ennek kvetkezmnye az egyhzi let s klnsen az erklcsisg teljes elvadulsa lett. Ezen akart segteni egy szigor reformirny, amely a burgundiai Cluny1 szerzeteseitl indult ki 910 krl. Ez az . n. „cluny-i reform” eleinte csak a durva simonia ellen kzdtt. Ebben mg a vallsos lelk nmet kirlyok s egyb uralkodk is tmogattk. De azutn a ppk, felismerve a mozgalomban rejl ert, maguk lltak az lre. k pedig a sajt hatalmi rdekeiknek megfelelen simoninak blyegeztk az investiturt is: vagyis azt, hogy egyhzi lls betltsnek joga egyltaln vilgi ember kezben legyen. k azt akartk, hogy a nmet s egyb fpapoknak maradjon meg minden, a kirlytl kapott javadalmuk, de a kinevezsk egyedl a pptl fggjn. Ez nem mst jelentett volna, mint azt, hogy egy orszg leghatalmasabb hbresei egy klfldi uralkodnak, a ppa-kirlynak legyenek engedelmes szolgi s nagy vagyoni s hadi erejkkel llandan veszlyeztessk a sajt kirlyuk trnjt. Ezrt rthet, hogy a nmet kirlyok krmszakadtig ragaszkodtak az investitura joghoz; viszont a flelmes akaraterej VII. Gergely egyszeren eltiltotta azt. Az egyhzi tok rettenetes fegyvervel s a nmet nagyhbresek fllztsval sikerlt mlyen megalznia ifj s knnyelm ellenfelt, IV. Henrik kirlyt (Canossa, 1077). De gyzelme tetpontjrl hamar lesiklott: a hadi szerencse ellene fordult s szmkivetsben halt meg.

3. A ppai hatalom cscspontja

Az investitura-harcok ezutn is sokig, vltakoz szerencsvel folytak, de vgre is a ppasg kerlt ki bellk flnyes tekintllyel s politikai hatalommal. III. Ince alatt a vilghatalom teljessgt lvezhette a ppasg. ugyanis a politikai helyzet szerencss alakulsa kvetkeztben Eurpa tnyleges urv s parancsoljv lett. A csszrsgot, az angol s az aragoniai kirlysgot egyszeren ppai hbrr sllyesztette; a francia kirlysgot megalzta. alatta vettk be Konstantinpolyt a nyugati keresztes hadak (1204) s alaptottk meg ott a rvidlet keleti „latin” csszrsgot. Fnyes laterni kzzsinatn 1215-ben jformn az egsz keresztyn vilg tbb mint 2000 fre men kpviselete megjelent s hdolt a ppai szk eltt. Utdai sivr politikai kzdelmekben pazaroltk el mindezt a nagy ert s tekintlyt.

Hatalmuk cscspontjn a ppk mr nemcsak Pter utdainak, hanem egyenesen Isten s Krisztus helytartinak tekintik magukat. „A ppa — mondotta III. Ince — kisebb ugyan Istennl, de nagyobb, mint egy kznsges ember”. Uralmnak al van vetve nemcsak az egyetemes egyhz, hanem az egsz vilg. A csszr s a fejedelmek egyszer hbresei, akiket brmikor letehet, alattvalikat feloldozhatja a hsgeskjk all. Az egyhzi s az llami hatalom — a ppai elvek szerint — kt kard (Lukcs 22:38. flrertse!): az r mind a kettt Pternek, teht a (ppai) egyhznak adta. Az egyhz a „lelki” kardot maga kezeli, a „vilgit” — visszavonsig — a fejedelmekre bzza. Az egyhz s az llam viszonya teht az, ami a nap s a hold: az llami hatalom csak klcsnvett fny. Ez elvek kvetkezetes rvnyestsvel a nyugati egyhz a XIII. szzadban tnyleg a ppa egyhzv lett.

4. A ppai s a keleti egyhz

Csak a vgs nagy cljukat nem brtk elrni a ppk: a keleti keresztynsget nem tudtk hatalmuk al terelni. Kelet s Nyugat egyhza kzt si volt az ellentt. A szemlld grg egszen mst keresett a keresztynsgben, mint a gyakorlatias rmai; amaz „megistenls” utn svrgott, emez bnbocsnatra vgyott. Ezrt mr kezdetben nehezen tudtk egymst megrteni. Mg nagyobb lett az ellentt, mikor a nyugati egyhzban a vezetszerep az j npek lett, amelyeket a grg, mint barbrokat lenzett s mint ersebbeket gyllt. A rmai ppa hatalmnak nvekedst egyre ingerltebb fltkenysggel nzte a legtekintlyesebb keleti egyhzf, a konstantinpolyi patriarcha. Szzadokig hzd csndes ellensgeskeds lett ebbl. A kt egyhzfl tanban, istentiszteletben s rendtartsban az idk jrtval ellenttek is kpzdtek ki: gy pl. a keletiek helytelentettk a papi ntlensg egyetemesen ktelezv ttelt, kt szn alatt adtk az rvacsort stb. Ezek az ellenttek nem lettek volna egyeztethetetlenek, de a hatalmi versengs miatt elmrgesedtek. 1054-ben megtrtnt a vgleges szakts. Helyrehozsra trtntek ugyan ksbb ksrletek, de ezek mig sem vezettek ltalnos sikerre.

l Klni!

 

Szabolcska Mihly
Uram, maradj velnk!

          

Mi lesz velnk, ha elfutott a nyr?
Mi lesz velnk, ha sznk is lejr?
Ha nem marad, csak a rideg telnk…
Uram, mi lesz velnk?

Mi lesz velnk, ha elfogy a sugr,
A nap lemegy, s a stt bell.
Ha rnk borul rk, vak jjelnk:
Uram, mi lesz velnk?

Mi lesz, ha a vilgbl kifogyunk?
S a kopors lesz rk birtokunk.
Ha mr nem lnk, s nem reznk:
Uram, mi lesz velnk?

tied a tl Uram, s tid a nyr,
Te vagy az let, s te a hall.
A vltozsnak rendje mit neknk?
Csak Te maradj velnk!

 

 

 

dv a Olvasnak! Regards to the reader! Grsse an den Leser!

 

Istvndi trtnethez

 

ROKHTY BLA
1890-1942
zeneszerz, orgonamvsz, orgonatervez, karnagy
79 ve halt meg

 

Dr BUCSAY MIHLY
1912 - 1988 - 2021
33 ve halt meg

 
Garai Gbor Jkedvet adj

Garai Gbor: Jkedvet adj

                  ennyi kell, semmi ms

   Jkedvet adj, s semmi mst, Uram!
   A tbbivel megbirkzom magam.
   Akkor a tbbi nem is rdekel,
   szerencse, balsors, kudarc vagy siker.
   Hadd mosolyogjak gondon s bajon,
   nem kell ms, csak ez az egy oltalom,
   mg magnyom kivltsga se kell,
   sorsot cserlek, brhol, brkivel,
   ha jkedvembl, nknt tehetem;
   s flszabadt jra a fegyelem,
   ha rtelmt tudom s vllalom,
   s nem pnclzat, de szrny a vllamon.
   S hogy a holnap se legyen csupa gond,
   de kezdd s folytatd bolond
   kaland, mi egyszer vget r ugyan –
   ahhoz is csak jkedvet adj, Uram.

  

 

 

Dr. LAJTHA LSZL
1892-1963-2021
58 ve halt meg

 

Protestns Gradul

 

Dr FEKETE CSABA

 

 Fekete Csaba: A dlvidki gradulok egy zsoltrprjnak tanulsgai
 Fekete Csaba: A dlvidki gradulok s a viszonyts megoldatlansgai (dlvidki gradulok: blyei, klmncsai, nagydobszai)


ltogat szmll

 

Zsoltr s Dicsret

 

Egyhztrtnet

 

Tth Ferentz

 

Trtnelem

 

Trtnelem. Trk hdoltsg kora

 

Dr SZAKLY FERENC


trtnsz 1942-1999 - 22 ve halt meg

 

Vilghbork - Hadifogsg
Mlenkij robot - Recsk

 

Keresztyn Egyhzldzs
Egyhz-politika XX.szzad

 

Roma mlt, jv, jelen

 

PUSZTUL MAGYARSG - EGYKE

 

 

ADY ENDRE MAGYARUL

   

   Nem adta neknk az Isten,

   Hogy ki szeret, az segtsen,

   Sohasem.

 

   Magunk is ritkn szerettk,

   Kikrt szlltunk hsen, egytt,

   Valaha.

 

   Valahogyan bajok voltak,

   Lelknknek, e toldott foltnak

   Bajai.

 

   Egyformn raktuk a szpet

   Bartnak s ellensgnek,

   Mert muszj.

 

   Egyformn s mindig csaldtunk,

   De ht ez mr a mi dolgunk

   S jl van ez.

 

   S szebb dolog gy meg nem halni

   S knoztatvn is akarni:

   Magyarul.

 

 

KARCSONY NNEPRE

 

HSVT NNEPRE

 

PNKSD NNEPRE

 

Gyerekeknek - Bibliai Trtnetek
msolhat, nyomtathat

 

WERES SNDOR

A bn nem akkor a legveszedelmesebb, mikor nyltan s btran szembeszegl az ernnyel, hanem mikor ernynek lczza magt. 

 

 

A reformtus keresztynsget gy tekintjk, mint a lnyegre reduklt evangliumi hitet s gyakorlatot. Ez a szemnk fnye. De mint minden magasrend lelki tmrls, ez sem mentes a deformlds s a korrumplds veszlytl, amint tovbbadja azt egyik nemzedk a msik nemzedknek, egyik np egy msik npnek. A Klvin-kutatk kongresszusai arra hivatottak, hogy segtsenek megrizni s megtisztogatni a reformtus teolgit s a reformtus egyhzat az elmocsarasodstl. Dr Bucsay Mihly Elre Klvinnal                      Oldal tetejre          ltogat szmll

 

Elkészítem születési horoszkópod és ajándék 3 éves elõrejelzésed. Utána szóban minden kérdésedet megbeszéljük! Kattints    *****    Könyves oldal - egy jó könyv, elrepít bárhová - Könyves oldal    *****    20 éve jelent meg a Nintendo DS! Emlékezzünk meg ról, hisz olyan sok szép perccel ajándékozott meg minket a játékaival!    *****    Ha érdekelnek az animék,mangák,videojátékok, japán és holland nyelv és kultúra, akkor látogass el a személyes oldalamra.    *****    Dryvit, hõszigetelés! Vállaljuk családi házak, nyaralók és egyéb épületek homlokzati szigetelését! 0630/583-3168 Hívjon!    *****    Könyves oldal - Ágica Könyvtára - ahol megnézheted milyen könyveim vannak, miket olvasok, mik a terveim...    *****    Megtörtént Bûnügyekkel foglalkozó oldal - magyar és külföldi esetek.    *****    Why do all the monsters come out at night? - Rose Harbor, a város, ahol nem a természetfeletti a legfõbb titok - FRPG    *****    A boroszkányok gyorsan megtanulják... Minden mágia megköveteli a maga árát. De vajon mekkora lehet ez az ár? - FRPG    *****    Alkosd meg a saját karaktered, és irányítsd a sorsát! Vajon képes lenne túlélni egy ilyen titkokkal teli helyen? - FRPG    *****    Mindig tudnod kell, melyik kikötõ felé tartasz. - ROSE HARBOR, a mi városunk - FRPG    *****    Akad mindannyijukban valami közös, valami ide vezette õket, a delaware-i aprócska kikötõvárosba... - FRPG    *****    boroszkány, vérfarkas, alakváltó, démon és angyal... szavak, amik mind jelentenek valamit - csatlakozz közénk - FRPG    *****    Why do all the monsters come out at night? - Rose Harbor, a város, ahol nem a természetfeletti a legfõbb titok - FRPG    *****    why do all monsters come out at night - FRPG - Csatlakozz közénk! - Írj, és éld át a kalandokat!    *****    CRIMECASESNIGHT - Igazi Bûntényekkel foglalkozó oldal    *****    Figyelem, figyelem! A második vágányra karácsonyi mese érkezett! Mesés karácsonyt kíván mindenkinek: a Mesetáros    *****    10 éves a Haikyuu!! Ennek alkalmából részletes elemzést olvashatsz az anime elsõ évadáról az Anime Odyssey blogban!    *****    Ismerd meg az F-Zero sorozatot, a Nintendo legdinamikusabb versenyjáték-szériáját! Folyamatosan bõvülõ tartalom.    *****    Advent a Mesetárban! Téli és karácsonyi mesék és színezõk várnak! Nézzetek be hozzánk!