//palheidfogel.gportal.hu
//palheidfogel.gportal.hu

„n hiszek az Istenben, mint egy Szemlyben. Az letem egyetlen percben sem voltam ateista. n mg a dikveimben elutastottam Darwin, Haeckel s Huxley nzeteit, melyek teljesen elavult lehetetlen nzetek.” Einstein Albert (1879–1955) modern fizika egyik alaptja, Nobel-djas:


Mert gy szerette Isten a vilgot, hogy egyszltt Fit adta, hogy aki hisz benne, el ne vesszen, hanem rk lete legyen. Jnos 3,16


 

 

Erm s pajzsom az R, benne bzik
szvem. Zsoltr 28,7

… „amikor az ember Klvint olvassa - akr egyetrten, akr fenntartsokkal - mindentt s minden esetben gy rzi, hogy egy erteljes kz megragadja s vezeti."  Karl Barth

.


Theolgia, Trtnelem, Gradul, Zsoltr


Heidfogel Pl

lelkszi nletrajz - 2015


Csaldi Honlapom:

//heidfogel-domjan.gportal.hu

phfogel@gmail.com

 

 
Felhasznlnv:

Jelsz:
SgSg
Elfelejtettem a jelszt
 

www.refzarszam.hu

shopify site analytics
 

Heidelbergi Kt 1563

 

II. HELVT HITVALLS

 

A GENFI EGYHZ KTJA

A GENEVAI Szent Gylekezetnek CATHE- CISMUSSA
 
Avagy A Christus tudomnyban gyermekeket tant  FORMATSKJA 

M.Ttfalusi Kis Mikls ltal 1695 esztend 

A Genfi Egyhz Ktja 1695 Ennek ismertetje.

Klvin Jnos: A Genfi Egyhz Ktja Ppa 1907.
www.leporollak.hu - Nmeth Ferenc munkja

Hermn M. Jnos: A Genfi Kt tja Kolozsvrig

- Fekete Csaba Kt, egyhz,tants 

 

IRTA: Klvin Jnos

 

KLVINRL IRTK

 

Klvin vfordulk

 

KARL BARTH 1886-1968

 

Bib Istvn

 

Biblia - s jszvetsg Prbakiads -

 

Bibliakiadsok, knyvek
Magyar biblikus irodalom

 

Biblia v, vek utn

 

Dr Csehszombathy Lszl
szociolgus 1925-2007

 

OSCAR CULLMANN 1902-1999

 

Egyhzi Zsinatok s Knonjai

 

FORRSMVEK

 

GALSI RPD
Jakab, az r testvre

 

A Kroli Reformtus Egyetem Hittudomnyi karn 2009-ben megvdett doktori disszertci tdolgozott formja...

Az sgylekezet vezetje, Jakab a szlet keresztynsg egyik kiemelked alakja... fontos, hogy Jakab, az r testvre mltbb figyelmet kapjon. A klnbz Jakab-tradcik felvzolsa rvn…elemzi Jakab teolgijt .

E knyv hzagptl a hazai tudomnyos letben,  a nemzetkzi ku-tats viszonylatban is jat hoz ...azltal, hogy jszvetsgi teol-giai szempontbl kvnja jra-gondolni Jakab szerept. L’Harmat-tan Kiad, 2012 - 283 oldal


2. Evagliumi klvinizmus szerk Galsi rpd Klvin kiad

 

 

Dr GRGEY ETELKA lelkipsztor, ir

 

1. Kzssg az szvetsgben

2. Biblia s liturgia

3. Prtusok s mdek...

4. Isten bolondsga

5. li, li, lama sabaktani?

6. Minden egsz eltrt?

7. Siralmak s kzssg

 

HARGITA PL
reformtus lelkipsztor


Istvndi 1924-1996 Ppa

 

Keresztny filozfia

 

Dr (Kocsi) KISS SNDOR

 

Kommentr 1967 s

 

Dr KUSTR ZOLTN

 

MLIUSZ JUHSZ PTER
1532-1572

 

DR NAGY BARNA

 

Dr PTOR IMRE

 

Dr RAVASZ LSZL pspk

 

SZEGEDI KIS ISTVN


1505 - 1572 REFORMTOR

 

SZENCI MOLNR ALBERT

1574 - 1633

 

Theolgiai irodalom

 

Temetsi beszdek

 

DR TTH KLMN
theolgiai professzor


1917 - 2009

 

DR. TRK ISTVN

 

Dr. VICTOR JNOS (1888-1954)

 

Rgi magyar Irodalom

 

Rgi knyvek s kziratok

 

XX. szzad Trtnelmhez

 

Webem - itt

 

PDF - MP3 - Doc - Odt formtum

 

Teremtsrl

„A Vilgegyetem teremtsnek elve teljesen tudomnyos is. Az let a Fldn a leg- egyszerbb formitl a  legbonyolultabbig – az intelligens tervezs eredmnye.” Behe Michael J. biokmikus-professzor, a Darwin fekete doboza – Az evolcielmlet biokmiai kihvsa knyvbl
 
 
- Dr Ptor Imre fordtsa Joachim Staedtke: Klvin Jnos megismers s formlds
- Dr Ptor Imre fordtsa Joachim Staedtke: Klvin Jnos megismers s formlds :

17. Fogalmi magyarzatok

17. Fogalmi magyarzatok


Fogalmi magyarzat

A fordt sszelltsa!

Collège de Fortetet Pierre de Fortet alaptotta Prizsban 1394-ben.

A College des lecteur du Roi-t I. Ferenc alaptotta 1530-ban a skolasztikban megrekedt Sorbonne szellemi vetlytrsnak. Ezt ksbb Collège Royalnak neveztk, ebbl fejldtt ki ksbb a Collège de France. A kollgiumban humanista kirlyi lektorok tartottak eladsokat fleg a hber nyelv, grg s matematika trgykrben.

A „Confession de foy” (1536) Genf vros polgrainak ksztett hitvalls. Klvin clja az volt, hogy a genfiek erre, azaz a reformtus tantsra tegyenek eskt, s ezzel bizonytsk, hogy vgleg szaktottak rgi hitkkel.

A gallikanizmus olyan llamideolgia, mely szerint az uralkod vagy az llam ltal kpviselt vilgi hatalom egyenl a ppai hatalommal.

A Genfi Akadmia kzpfok szintjn (schola privata) francia, latin s grg nyelvet, valamint filozfit; egyetemi szintjn (schola publica) pedig hbert s teolgit tantottak.

A genfi konzisztrium /egyhztancs/ 12 tagjt a kistancs, s nem az egyhz nevezte ki. Kettt a kistancs, ngyet a hatvanak tancsa, hatot a ktszzak tancsa kzl. A konzisztrium heti egyszeri lsein jelen voltak a lelkipsztorok is.

A kongregci a latin grex = nyj szbl szrmazik, jelentse: gyls, egyesls, testlet.

A nantesi ediktum IV. Henrik francia kirlynak az 1598. prilis 13-n kiadott rendelete, amelyben biztostotta a hugenottknak a szabad vallsgyakorlatot s egyenjogsgot. A rendelet 1685. oktber 18-ig volt hatlyos, amikor XIV. Lajos a Fontainebleauban kelt ediktumban visszavonta.

A „Peinliche Gerichtsordnung Kaiser Karl V.”- „V. Kroly Bntet Trvnyknyve s Perrendtartsa”, a Constitutio Criminalis Carolina /CCC/ vagy „Carolina” 1532-bl val els ltalnos nmet bntet trvnyknyv. A 106. cikkely szerint az Isten felsge elleni tevkenysgeket /pl. Isten tagadsa, boszorknygyek/, mint istenkromlsokat s vallsi bnket hallbntetssel szankcionltk.

A Sorbonne: Prizs egyik plete, az plet nvadja a 13. szzadi teolgus, Robert de Sorbon, aki megalaptotta a teolginak szentelt Sorbonne kollgiumot a rgi prizsi egyetem idejn.

A sztoikus etika szerint a j eszmje azt jelenti, hogy kvetjk a Logosz ltal irnytott vilg trtnseit gy, hogy alkalmazkodunk hozzjuk. Sztoa: „oszlopcsarnak”, a rendszer megalkotja Zenon, aki az athni sztoban tartotta eladsait. Sztoicizmus: szenvedlymentes, termszetes letmd, szigor erklcsisget tant kori grg-rmai filozofikus iskola.

A tonzra a hajnak a fej hts rszn val kerek lenyrsa vagy kiborotvlsa. Klvint ezzel desapja 12 ves korban az egyhzi rendbe lptette. Egyhzi jvedelmet kapott, s a felavats elleges, mg nem ktelez fokozatt, a tonzrt 1521 mjusban. Klvin a Gsine kpolna kplni tisztjt kapta /formlisan/, 1527-ben pedig a St. Martin de Marteville lelkszv neveztk ki. Ezek az egyhzi javadalmak biztostottk tanulmnyai kltsgeit.

A valdensek: sokat ldztt ppaellenes vallsfelekezet volt a kzpkorban. Tanaik kt sarkttele: egyrszt a ppai tekintly helyett a Biblia tekintlye; msrszt pedig a papi jog helyett az egyetemes papsg elve.

Az gostonrendi szerzetesek: gostont, a hippi pspkt s egyhzatyt tekintik alaptjuknak. Az gostonrendiek szerzete a XII. szzadban keletkezett, amikor IV. Sndor ppa a fleg Olaszorszgban egymstl klnvltan l remetegylekezeteket egy szervezetben egyestette. Szablyuk lnyegt illeten megegyezik gostonnak az egyhziak erklcseirl tartott beszdeivel s a hippi apckhoz rt 109-ik levelvel.

Az "Ordonances ecclesiastiquies"-t /egyhzi rendtartst/ 1541. november 20-n nneplyesen felolvastk, s kzfelkiltssal elfogadtk a Szent Pter templomban.

Az un. ht szabad mvszet els hrom gt - grammatikt, dialektikt, retorikt - vgezte el Klvin 19 ves korra - ngyvi tanuls utn. 1528 elejre szerezte meg az elsfok licencitust, 1933-ban pedig a jogi doktortust.

Anabaptizmus: a 16-17. szzadi feudalizmus ellenes vallsos mozgalom, a reformci egyik npi irnya. Mivel a felntteket jra kereszteltk, innen az irnyzat neve is. Csak az rett fvel felvett keresztsget ismertk el rvnyesnek. Anabaptista: jrakeresztelked.

Armininusok vagy remonstrnsok: A szigor klvinizmus ellenzi, a hollandiai reformtus egyhzban elbb prtot alkottak, majd kln felekezetet. Alaptjuk Arminius Jakab /1560-1609/.

Articles /Cikkelyek/ megjellssel 1537. janur 16-n trgyalta a ktszzak tancsa azt az iratot, amelyet Klvin s Farel a prdiktorokkal egytt terjesztett be a kistancsnak. Stlusa elrulja, hogy Klvin mve.

Artikulnusok: „trvnyeskedk”, az articulus = trvnycikk alapjn.

Brve: rvid, kisebb jelentsg krdst kifejt ppai irat.

Common Prayer Book: a hivatalos anglikn ima- s egyhzi szertartsrend knyve.

Congregatio: egyeslet, trsuls, hitbuzgalmi szervezet.

Consensus: megegyezs, megllapods.

Consensus Tigurinus: tigurinok megllapodsa, azaz Zrichi Egyezmny.

Convertl: tvlt, talakt. Convertls: szakts a rmai egyhzzal.

CR /Corpus Reformatorumban/: Reformtorok Mvei.

Diktatra: parancsuralom, erszakra tmaszkod korltlan hatalom.

Diskusszi: megbeszls, tancskozs, vita, eszmecsere.

Disputci: vita, disputa.

Dogmatika: hittteleket, azaz dogmkat trgyal tan. Valamely keresztyn egyhz ltalnosan elfogadott hittteleinek rendszere. Minden hv szmra ktelez hitttel.

Epikuros (341-270) tantsa szerint a legfbb j a nyugodt der s a magas rend szellemi lvezet.

Eszkatolgia: a vgs dolgokrl, a hallrl s feltmadsrl szl tan. A teolginak, azaz hittudomnynak az az ga, amelyik a vilg elmlsval foglalkozik, s azzal, hogy mi lesz az emberekkel a hall utn.

Filozfia: blcselet, vilgnzet, letfelfogs. A termszet, a trsadalom s a gondolkozs legltalnosabb trvnyeit kutat s sokrt tudomny.

Harmincves hbor: (1618–1648) a Habsburgok sszes korona-orszgra kiterjed hbork sorozata volt. Eurpa minden hatalmt rintette. Becslsek szerint a hbor folyamn 4–5 milli ember vesztette lett.

Hebraisztika: a hber nyelv s irodalom, valamint a zsidk trtnelmvel foglalkoz tudomnyg.

Hugenotte: francia klvinista a 16-18. szzadban.

Humanizmus: A 14-16. szzadban a renesznsszal kapcsolatban a vilgiassg, a szemlyi szabadsg s a tudomny jogt hirdet irodalmi s trsadalmi mozgalom.

Idealizmus: eszmnyekrt val lelkeseds. Az anyaggal, a termszettel, a lttel szemben a szellemet, az idet, a tudatot elsdlegesnek tart vilgnzeti irnyzat.

Inkvizci: a katolikus egyhz politikai-rendri intzmnye s trvnyszke a kzpkorban s egyes orszgokban a 19. szzad kzepig az gynevezett eretneksg ldzsre s elnyomsra.

Institutio /eredeti cmn: Institutio Christianae Religionis/: „A keresztyn valls rendszere”. Az 1536-ban kiadott knyv teljes cme magyarul: „Tants a keresztyn vallsra. Magba foglalja a kegyessgnek gyszlvn egsz summjt s mindazt, amit az dvssg tudomnybl

ismerni szksges. Minden kegyessgre trekvnek elolvassra igen rdemes, legjabban megjelent m. Franciaorszg legkeresztynibb kirlyhoz cmzett elszval, amelyben ez a knyv hitvallsknt terjesztetik elbe. rta a noyoni Klvin Jnos. Basel, 1936.”

Karmelita: a 12. szzadban a Szentfldn lev Krmel hegyen alaptott, szigor szablyzat szerzetesrend tagja.

Katechizmus vagy kt: a valls fbb tteleinek kifejtse, ltalban krds-felelet formjban.

Klvin katechizmusa (1536) a keresztyn hit igazsgainak rvid, vilgos foglalata. Lnyegben ez a kt a klvinizmus dihjban. 21 cikkelybl ll, nem krds felelet formban. A hithez h nemzedk felnevelsre ad segtsget. A Miatynk, a Hiszekegy, a Tzparancsolat, a szakramentumok magyarzatval foglalkozik, s fggelkkppen rvid ismertetst ad a psztori s a polgri elljrsgrl.

Lektor, elad. Klvint elszr lektorknt alkalmaztk Genfben, prdiklsi ktelezettsggel. A „Szentrs oktatja” s Farel mellett teolgiai tancsad, de valsznleg mr 1536 decemberben vglegestette is vrosvezets a Szent Pter templom lelkszeknt.

Lex salica, az n. Szli-trvny, a szli frankok trvnyknyve i.sz. 507-511 kztt, mely kizrta a ngi rksdst.

Libertinizmus: szabadossg, feslettsg, zllttsg, kicsapong letmd. A szabadsg hangoztatsval az erklcsi trvnyek ktelez erejnek tagadsa.

Licencitusi fokozat: egyetemi tantsra jogosultsg.

Loci communes: „kzs helyek”, azaz a keresztyn hit alapvet igehelyei.

Lucius Annaeus Seneca: „De clementia” - /A szeldsgrl (vagy kegyelmessgrl)/ rtekezshez ksztett magyarzatt Klvin Prizsban adta ki 1532. prilis 4-n.

Martin Luther Kis Ktjt a csaldok s iskolk szmra rta 1529-ben. A „Nagy Ktt” pedig a lelkszek s a tantk szmra, melyben sszefoglalta a keresztyn tants legfontosabb tteleit, fleg az alapvet szvegek /a Tzparancsolat, az Apostoli hitvalls s a Miatynk/ magyarzataknt.

Materializmus: olyan filozfiai irnyzat, amely az anyag, a lt elsdlegessgt s a tudat, a gondolkods msodlagossgt tantja.

Michael Servet szletse napjt illeten nem maradtak rsos emlkek. Valsznleg 1509-ben vagy 1511. szeptember 29-n szletett. 1553. oktber 27-n halt meg.

M.S.V.: Miguel Serveto Villeneuve, azaz Villeneuve-i Servet Mihly.

Mizerbilizmus: nyomorsg, sznalmassg.

Paradigma: plda, minta. A gondolkodsnak, rtkeknek egy adott trsadalomban vagy egy tudomnyos kzssg tagjai ltal elfogadott sszegzst jelenti.

Patrisztiknak nevezzk az apostolokat kvet keresztyn kor idszakt, a Kr. u. 1. szzadtl a Kr. u. 8. szzadig tart idszakot. A pater = atya sz alapjn ez „az atyk kora”, azaz az egyhztrtnelemnek az egyhzatyk tevkenysgvel foglalkoz ga.

Pauperizmus: tmegnyomor, elszegnyeds.

Pikardia: szak-franciaorszgi jrs.

Pneumatikus / a Pnema = Szentllek szbl ereden/: lelki, Szentllek szerinti.

Polmia: vita, fontosabb krdsrl rsban folytatott les disputa.

Predestinci: eleve elrendels, a klvinizmus azon ttele, amely szerint Isten eleve elrendelt egyeseket az dvssgre, msokat a krhozatra.

Psychopannychia: a „lelkek brenlte” /vagy „jszakai virraszts”/. A m elszavt Orleansban rta Klvin 1534-ben, kiadsra 1542-ben kerlt sor Strasbourgban.

Renesznsz: jjleds. A vrosi polgrsg rdekeit s szemllett tkrz tudomny, irodalom s mvszet nagy fellendlse a 14-16. szzadban, illetve annak kora.

Schola privata: kzpfok szint iskolai oktats.

Schola publica: felsfok szint /fiskolai, egyetemi/ oktats.

Skolasztika: eredetileg az arisztotelszi s egyhzi filozfia rendszerbe foglalsa, ksbb a kzpkori hbri trsadalom merev s formalista vallsi filozfija; egyik f vonsa a szrszlhasogat vitatkoz szellem.

Skolasztikus: merev szablyokhoz ragaszkod.

Spiritisztk: szellemidzk.

Szabad mvszetek /Arts/: I. Trivium – a szval, szveggel foglalkoz tudomnyg: 1./ gram-matica – nyelvtan; 2./ retorica – retorika, a gondolatok szabatos szbeli kifejezse; 3./ dialektica – dialektika, a gondolatok logikus kifejtsnek trgya; II. Quadrivium – a tbbi ngy tudomnyg kzs sszefoglal neve: 4./ astronomia – csillagszat; 5./ aritmetika – szmtan; 6./ geometria – mrtan; 7./ musica – zene.

Tallr: eurpai pnznem, ezstpnz.

Teokrcia: „istenuralom”. Olyan uralmi rendszer, amelyben a legfbb hatalom a papsg vagy az egyhzi hatalommal is rendelkez uralkod kezben van s ahol a vallsos s az llami intzmnyek nem klnlnek el. Ms felfogs szerint a teokrcia tulajdonkppen nem ms, mint papi arisztokrcia.

Tigurin: a mai Svjc s Dl-Nmetorszg terletn lt kori kelta np tagjainak – a helvteknek – egyik trzse.

WA: Luther mveinek weimari kiadsa.

 

A fordt sszelltsa.

 

 

 

 

Szabolcska Mihly
Uram, maradj velnk!

          

Mi lesz velnk, ha elfutott a nyr?
Mi lesz velnk, ha sznk is lejr?
Ha nem marad, csak a rideg telnk…
Uram, mi lesz velnk?

Mi lesz velnk, ha elfogy a sugr,
A nap lemegy, s a stt bell.
Ha rnk borul rk, vak jjelnk:
Uram, mi lesz velnk?

Mi lesz, ha a vilgbl kifogyunk?
S a kopors lesz rk birtokunk.
Ha mr nem lnk, s nem reznk:
Uram, mi lesz velnk?

tied a tl Uram, s tid a nyr,
Te vagy az let, s te a hall.
A vltozsnak rendje mit neknk?
Csak Te maradj velnk!

 

 

 

dv a Olvasnak! Regards to the reader! Grsse an den Leser!

 

Istvndi trtnethez

 

ROKHTY BLA
1890-1942
zeneszerz, orgonamvsz, orgonatervez, karnagy
79 ve halt meg

 

Dr BUCSAY MIHLY
1912 - 1988 - 2021
33 ve halt meg

 
Garai Gbor Jkedvet adj

Garai Gbor: Jkedvet adj

                  ennyi kell, semmi ms

   Jkedvet adj, s semmi mst, Uram!
   A tbbivel megbirkzom magam.
   Akkor a tbbi nem is rdekel,
   szerencse, balsors, kudarc vagy siker.
   Hadd mosolyogjak gondon s bajon,
   nem kell ms, csak ez az egy oltalom,
   mg magnyom kivltsga se kell,
   sorsot cserlek, brhol, brkivel,
   ha jkedvembl, nknt tehetem;
   s flszabadt jra a fegyelem,
   ha rtelmt tudom s vllalom,
   s nem pnclzat, de szrny a vllamon.
   S hogy a holnap se legyen csupa gond,
   de kezdd s folytatd bolond
   kaland, mi egyszer vget r ugyan –
   ahhoz is csak jkedvet adj, Uram.

  

 

 

Dr. LAJTHA LSZL
1892-1963-2021
58 ve halt meg

 

Protestns Gradul

 

Dr FEKETE CSABA

 

 Fekete Csaba: A dlvidki gradulok egy zsoltrprjnak tanulsgai
 Fekete Csaba: A dlvidki gradulok s a viszonyts megoldatlansgai (dlvidki gradulok: blyei, klmncsai, nagydobszai)


ltogat szmll

 

Zsoltr s Dicsret

 

Egyhztrtnet

 

Tth Ferentz

 

Trtnelem

 

Trtnelem. Trk hdoltsg kora

 

Dr SZAKLY FERENC


trtnsz 1942-1999 - 22 ve halt meg

 

Vilghbork - Hadifogsg
Mlenkij robot - Recsk

 

Keresztyn Egyhzldzs
Egyhz-politika XX.szzad

 

Roma mlt, jv, jelen

 

PUSZTUL MAGYARSG - EGYKE

 

 

ADY ENDRE MAGYARUL

   

   Nem adta neknk az Isten,

   Hogy ki szeret, az segtsen,

   Sohasem.

 

   Magunk is ritkn szerettk,

   Kikrt szlltunk hsen, egytt,

   Valaha.

 

   Valahogyan bajok voltak,

   Lelknknek, e toldott foltnak

   Bajai.

 

   Egyformn raktuk a szpet

   Bartnak s ellensgnek,

   Mert muszj.

 

   Egyformn s mindig csaldtunk,

   De ht ez mr a mi dolgunk

   S jl van ez.

 

   S szebb dolog gy meg nem halni

   S knoztatvn is akarni:

   Magyarul.

 

 

KARCSONY NNEPRE

 

HSVT NNEPRE

 

PNKSD NNEPRE

 

Gyerekeknek - Bibliai Trtnetek
msolhat, nyomtathat

 

WERES SNDOR

A bn nem akkor a legveszedelmesebb, mikor nyltan s btran szembeszegl az ernnyel, hanem mikor ernynek lczza magt. 

 

 

A reformtus keresztynsget gy tekintjk, mint a lnyegre reduklt evangliumi hitet s gyakorlatot. Ez a szemnk fnye. De mint minden magasrend lelki tmrls, ez sem mentes a deformlds s a korrumplds veszlytl, amint tovbbadja azt egyik nemzedk a msik nemzedknek, egyik np egy msik npnek. A Klvin-kutatk kongresszusai arra hivatottak, hogy segtsenek megrizni s megtisztogatni a reformtus teolgit s a reformtus egyhzat az elmocsarasodstl. Dr Bucsay Mihly Elre Klvinnal                      Oldal tetejre          ltogat szmll

 

Elkészítem születési horoszkópod és ajándék 3 éves elõrejelzésed. Utána szóban minden kérdésedet megbeszéljük! Kattints    *****    Könyves oldal - egy jó könyv, elrepít bárhová - Könyves oldal    *****    20 éve jelent meg a Nintendo DS! Emlékezzünk meg ról, hisz olyan sok szép perccel ajándékozott meg minket a játékaival!    *****    Ha érdekelnek az animék,mangák,videojátékok, japán és holland nyelv és kultúra, akkor látogass el a személyes oldalamra.    *****    Dryvit, hõszigetelés! Vállaljuk családi házak, nyaralók és egyéb épületek homlokzati szigetelését! 0630/583-3168 Hívjon!    *****    Könyves oldal - Ágica Könyvtára - ahol megnézheted milyen könyveim vannak, miket olvasok, mik a terveim...    *****    Megtörtént Bûnügyekkel foglalkozó oldal - magyar és külföldi esetek.    *****    Why do all the monsters come out at night? - Rose Harbor, a város, ahol nem a természetfeletti a legfõbb titok - FRPG    *****    A boroszkányok gyorsan megtanulják... Minden mágia megköveteli a maga árát. De vajon mekkora lehet ez az ár? - FRPG    *****    Alkosd meg a saját karaktered, és irányítsd a sorsát! Vajon képes lenne túlélni egy ilyen titkokkal teli helyen? - FRPG    *****    Mindig tudnod kell, melyik kikötõ felé tartasz. - ROSE HARBOR, a mi városunk - FRPG    *****    Akad mindannyijukban valami közös, valami ide vezette õket, a delaware-i aprócska kikötõvárosba... - FRPG    *****    boroszkány, vérfarkas, alakváltó, démon és angyal... szavak, amik mind jelentenek valamit - csatlakozz közénk - FRPG    *****    Why do all the monsters come out at night? - Rose Harbor, a város, ahol nem a természetfeletti a legfõbb titok - FRPG    *****    why do all monsters come out at night - FRPG - Csatlakozz közénk! - Írj, és éld át a kalandokat!    *****    CRIMECASESNIGHT - Igazi Bûntényekkel foglalkozó oldal    *****    Figyelem, figyelem! A második vágányra karácsonyi mese érkezett! Mesés karácsonyt kíván mindenkinek: a Mesetáros    *****    10 éves a Haikyuu!! Ennek alkalmából részletes elemzést olvashatsz az anime elsõ évadáról az Anime Odyssey blogban!    *****    Ismerd meg az F-Zero sorozatot, a Nintendo legdinamikusabb versenyjáték-szériáját! Folyamatosan bõvülõ tartalom.    *****    Advent a Mesetárban! Téli és karácsonyi mesék és színezõk várnak! Nézzetek be hozzánk!