//palheidfogel.gportal.hu
//palheidfogel.gportal.hu

„n hiszek az Istenben, mint egy Szemlyben. Az letem egyetlen percben sem voltam ateista. n mg a dikveimben elutastottam Darwin, Haeckel s Huxley nzeteit, melyek teljesen elavult lehetetlen nzetek.” Einstein Albert (1879–1955) modern fizika egyik alaptja, Nobel-djas:


Mert gy szerette Isten a vilgot, hogy egyszltt Fit adta, hogy aki hisz benne, el ne vesszen, hanem rk lete legyen. Jnos 3,16


 

 

Erm s pajzsom az R, benne bzik
szvem. Zsoltr 28,7

… „amikor az ember Klvint olvassa - akr egyetrten, akr fenntartsokkal - mindentt s minden esetben gy rzi, hogy egy erteljes kz megragadja s vezeti."  Karl Barth

.


Theolgia, Trtnelem, Gradul, Zsoltr


Heidfogel Pl

lelkszi nletrajz - 2015


Csaldi Honlapom:

//heidfogel-domjan.gportal.hu

phfogel@gmail.com

 

 
Felhasznlnv:

Jelsz:
SgSg
Elfelejtettem a jelszt
 

www.refzarszam.hu

shopify site analytics
 

Heidelbergi Kt 1563

 

II. HELVT HITVALLS

 

A GENFI EGYHZ KTJA

A GENEVAI Szent Gylekezetnek CATHE- CISMUSSA
 
Avagy A Christus tudomnyban gyermekeket tant  FORMATSKJA 

M.Ttfalusi Kis Mikls ltal 1695 esztend 

A Genfi Egyhz Ktja 1695 Ennek ismertetje.

Klvin Jnos: A Genfi Egyhz Ktja Ppa 1907.
www.leporollak.hu - Nmeth Ferenc munkja

Hermn M. Jnos: A Genfi Kt tja Kolozsvrig

- Fekete Csaba Kt, egyhz,tants 

 

IRTA: Klvin Jnos

 

KLVINRL IRTK

 

Klvin vfordulk

 

KARL BARTH 1886-1968

 

Bib Istvn

 

Biblia - s jszvetsg Prbakiads -

 

Bibliakiadsok, knyvek
Magyar biblikus irodalom

 

Biblia v, vek utn

 

Dr Csehszombathy Lszl
szociolgus 1925-2007

 

OSCAR CULLMANN 1902-1999

 

Egyhzi Zsinatok s Knonjai

 

FORRSMVEK

 

GALSI RPD
Jakab, az r testvre

 

A Kroli Reformtus Egyetem Hittudomnyi karn 2009-ben megvdett doktori disszertci tdolgozott formja...

Az sgylekezet vezetje, Jakab a szlet keresztynsg egyik kiemelked alakja... fontos, hogy Jakab, az r testvre mltbb figyelmet kapjon. A klnbz Jakab-tradcik felvzolsa rvn…elemzi Jakab teolgijt .

E knyv hzagptl a hazai tudomnyos letben,  a nemzetkzi ku-tats viszonylatban is jat hoz ...azltal, hogy jszvetsgi teol-giai szempontbl kvnja jra-gondolni Jakab szerept. L’Harmat-tan Kiad, 2012 - 283 oldal


2. Evagliumi klvinizmus szerk Galsi rpd Klvin kiad

 

 

Dr GRGEY ETELKA lelkipsztor, ir

 

1. Kzssg az szvetsgben

2. Biblia s liturgia

3. Prtusok s mdek...

4. Isten bolondsga

5. li, li, lama sabaktani?

6. Minden egsz eltrt?

7. Siralmak s kzssg

 

HARGITA PL
reformtus lelkipsztor


Istvndi 1924-1996 Ppa

 

Keresztny filozfia

 

Dr (Kocsi) KISS SNDOR

 

Kommentr 1967 s

 

Dr KUSTR ZOLTN

 

MLIUSZ JUHSZ PTER
1532-1572

 

DR NAGY BARNA

 

Dr PTOR IMRE

 

Dr RAVASZ LSZL pspk

 

SZEGEDI KIS ISTVN


1505 - 1572 REFORMTOR

 

SZENCI MOLNR ALBERT

1574 - 1633

 

Theolgiai irodalom

 

Temetsi beszdek

 

DR TTH KLMN
theolgiai professzor


1917 - 2009

 

DR. TRK ISTVN

 

Dr. VICTOR JNOS (1888-1954)

 

Rgi magyar Irodalom

 

Rgi knyvek s kziratok

 

XX. szzad Trtnelmhez

 

Webem - itt

 

PDF - MP3 - Doc - Odt formtum

 

Teremtsrl

„A Vilgegyetem teremtsnek elve teljesen tudomnyos is. Az let a Fldn a leg- egyszerbb formitl a  legbonyolultabbig – az intelligens tervezs eredmnye.” Behe Michael J. biokmikus-professzor, a Darwin fekete doboza – Az evolcielmlet biokmiai kihvsa knyvbl
 
 
- Cikkek, rsok, tanulmnyok
- Cikkek, rsok, tanulmnyok :

11. A Szenthromsg titka

11. A Szenthromsg titka


TRK ISTVN

 

A Szenthromsg titka

 

Ktfle ismeret

 

Confessio 1995/3

A Szenthromsg ismerete nem rhetõ gy el, mint a termszettudsnak a krlvevõ vilg rejtelmei. A vilg jelensgei lthatk, megfoghatk, a mûszerek segtsgvel rzkszerveink hatkrn tl is kutathatk. Alkatuk minmûsge, mozgsuk trvnyszerûsge, sszefggsk titka a tnyekre plt fantzival felfedezhetõ, aztn szmtsokkal, ksrletekkel igazolhat. Vgeredmnyei tallmnyok formjban, cljaink szolglatba llthatk.

Ezzel szemben Istenrõl csak annyit tudhatunk, amennyit kijelentsben nmaga kzl velnk. Tudhatjuk, hogy a vilgon tl lakozik, az egek-egben, ahov hs-vr emberek, sztratoszfra-replõk sem juthatnak el. m a magossgos Isten itt alant is jelenval s szntelenl munklkod. gy alkotott meg minket, hogy a vilg titkaiba behatolhatunk, felfedezseinkkel magunknak jltet, knyelmet alkothatunk.

Amikor a civilizci javait lvezzk, villanyfnyt, telefont, szmtgpet hasznlunk, autn vagy replõgpen utazunk, bonyolult orvosi mûszerektõl gygyulsunkat vrjuk, nem is gondolunk arra, hogy emberkzen a tallmnyok ellennk is fordulnak. Nagy tudomnyos felkszltsggel, roppant kltsggel adzsbl pldtlan mretû haditechnikt fejlesztnk ki, hatsosnl hatsosabb tmegpusztt, letrendnket kiforgat eszkzket. Ezek nemcsak embertelen hborkba sodornak, hanem egybknt is a gonosztettek elszaporodsaval, sõt, nemzetkzi bûnszvetkezetek kialakulsval jrnak, amelyek rmtetteikkel a bke veit is megrzzk s elbizonytalantjk.

Ebben a helyzetben a Krisztus-hit a fkevesztett gonoszsg gykereit trja fel s sajt eszkzeivel kzd az embersges letrt. A technikai vvmnyaitl elragadtatott embert igyekszik valsgltsra brni, npusztt indulatbl kijzantani. – Vgsõ fokon errõl van sz akkor is, midõn tmnk szerint a Szenthromsg dvtrtneti cljt prbljuk megrtetni, az erre vonatkoz tants magyarzatval.

Az dvtrtnet vzlata

A kijelents elsõ mondanivalja: a vilgot s benne az letet Isten teremtette, s re gondviselst kiterjesztette. Az embernek szabadsgot adott s ezzel felelõs megbizatst, hogy a teremts krnyezõ vilgnak õrizõje legyen. Az ember azonban ennl tbbre vgyott, olyan akart lenni, mint maga az Isten. gy jtt be a vilgba a bûn, s ez rklõdik nemzedkrõl nemzedkre. Odig megy, hogy mint istentagad, az ember voltakpp nmagt lteti Isten helybe.

Ekkorra mr a foglalkozsok elklnltek; a fldhz legkzelebb a fldmûves maradt. Az isteni gondvisels itt mg kzvetlen tapasztalat lehet, br helyenknt ktsg tmad, nem a rendszeres ntzs s a mûtrgyzs lpett- a gondvisels helybe? A j gazda mgis tudja, az aclos bza, a piackpes gymlcs ms egybtõl is fgg, mint a fradozstl s a lelemnytõl, s nem utolssorban a fellrõl kapott termõ erõtõl. Rossz vekben ppen ennek a tudata menti, hogy igyekezete rtelmt vesztse.

Mg a gyrhoz, irodai asztalhoz, iskolai padhoz kttt dolgoz is gy vgezhet Isten teremtmnyhez mlt munkt, ha a gpek szolglatt, az gyintzst, a tantst thatja a „megõrzs” teremtõi parancsa. Akkor nem vlik szakrtelme szokvnyos, lelketlen tevkenysgg. Az isteni gondvisels mg egy j tnyezõt is iktatott a bukott emberisg letbe: egy kis npet, Izraelt szvetsgbe fogadta, s szmra az let trvnyt tz parancsolatba foglalta. Ennek kettõs az rtelme: adomny s feladat. Ha Izrael hûsggel betlti a trvnyt, a npek pldakpv vlik, ha pedig nem engedelmeskedik, annak kvetkezmnyeit viseli. A np azonban inkbb a trvny betûjhez, mint annak szellemhez igazodott. gy vlt a krnyezõ hatalmak kiszolgltatottjv. ppen a Rmai birodalom megszllst szenvedte, mikor a vrva vrt Megvlt, Krisztus szemlyben elrkezett hozz. Krisztus eljvetele, a teremts utn a kijelents msodik nagy mondanivalja. Vele j korszak indult a vilgtrtnetben, Izraelre nzve pedig nagy prbattel. A szegnyes Nzretiben, mint tudjuk, kevesen ismertk fel a Krisztust. A vlasztott np nagy tbbsge mst vrt benne, pedig kzttk tantott, csodkat tett s lte az igaz emberletet. A np azonban a mennyei Atya letjt karjai helyett csak a politikai szabadtst vrta tõle. s mert nem ezt kapta, ellene fordult, s keresztre feszttette.

Kevssel utbb, a csaldott np fellzadt a megszll hatalom ellen, harca bukssal vgzõdtt. Jeruzslem, templomval egytt elpusztult, a np pedig orszgt vesztve sztszrdott az idegen vilgban. Vlasztottsga tudatban, sztszrdva is csodlatosan fennmaradt, emlkeztetõl s figyelmeztetõl a tbbi np szmra. Szrnyû prbltatsai kzt is lõ remnysggel vrja, hogy a knyrlõ Isten nem felejti vlasztott npt, s sztszrtsgbl egyszer majd sszegyûjti az j Jeruzslemben.

s mi, magyarok, hogyan rttuk trtnelmi utunkat? Az j hazban, mint Krisztus-hitre trtek, kzdelmes szzadok sorn llami letet, civilizcit s kultrt alaktottunk ki, amely Mohcsot s Trianont is kibrta. De mintha ma az eredeti kldetstudat, a rgi hit, a bizalom lelki ereje trsadalmunkban megroppant volna. A renk nehezedõ vekben a zgolds mellett sok helyt a ktezer v elõtti, hamis vradalmban csaldott Izrael „fesztsd meg!” kiltozsa is visszhangoznk… Pedig Krisztus szava itt is vgzi letjt, remnytkeltõ munkjt. Aki befogadja, a jvõt pti.

Utbb a Szentllek jelenleg foly munkjt emltettk. Ez a kijelents harmadik nagy mondanivalja. Mr emberi testben nincs kzttnk Krisztus, de a bcszskor meggrte: „vigasztalul” elkldi Szentlelkt. Pnksdkor be is kvetkezett a Szentllek kitltetse. Ez gy felbtortotta a tantvnyokat, hogy Pter forradalmi erejû prdikcit mondott az nnepre sereglett sokasgnak. Beszde nyomn ezrekkel gyarapodott a gylekezet. A Szentllek azta is munkl lthatatlanul a lelkekben. letre kelti bennnk Krisztus dvzenett. Ez s semmi ms az Õ dvtrtneti kldetse.

Ezt azrt kell hangslyoznunk, mert a grgkeleti egyhz (nem tvesztendõ ssze a grg katolikus egyhzzal!) csupn az Atya kldttt ltja benne s szlesebb munkakrt tulajdont a Szentlleknek. gy alakult ki a keleti egyhzban a bizantinizmus, amely az llam irnt a felttlen engedelmessget rja elõ. A vrszomjas hbors hdtst is csak helyeselheti.

Az Atya kldte a Fit, az Atya s Fi kldi a Szentlelket. gy tûnik elnk az dvtrtnetben az egy Isten. Ez a Szenthromsg-tan mondanivalja. Alapjban vve olyan egyszerû, egy rtelmes ifj is megrtheti, s ami ennl sokkal fontosabb: hitben tlheti. Titokzatos krdsek el akkor llt, ha utlag rszletezni, elemezni akarjuk, elmletileg is tudatostani prbljuk. Ezt mgis meg kell ksrelnnk, tartozunk vele hittestvreinknek s a kvlllknak is.

Ha eddig a Szenthromsg-tan dvtrtneti hosszmetszett adtuk, vgezetl mg a tan keresztmetszett is megksreljk felvzolni.

A tan alkotelemei

Minden lõ nyelv lland fejlõdsben leledzik. Szavainak jelentse vltozik, s j meg j szavakat is alkot. Ez all nem kivtel egy olyan rgi kijelentsmagyarzat, mint a Szenthromsg-tan nyelvezete sem.

Ha ma szemlyt mondunk, tbb mint kt vszzada, a felvilgosods kora ta szemlyisgre gondolunk, aki a tbbi embertõl klnbzõ, egynileg klnll. Ha ma Istenre azt mondjuk, hogy benne hrom szemly van, akkor hrom teljesen klnbzõ isteni lnyre gondolunk, ez pedig mr nem egy Isten, hanem hrom Isten. Mi pedig az egyistenhvõk tborba tartozunk!

Ezrt ma mr kevsb flrerthetõ, alkalmasabb kifejezst keresnk, s azt mondjuk, az egy isteni valsg hrom ltmdban munklkodik. Õ az Atya-Fi-Szentllek, mert ebben a hrom ltmdban jelentette ki nmagt az dvtrtnet folyamn. A kijelents alapjn azt is tudjuk rluk, hogy Õk mindhrman rktõl fogva az rkkvalsgig lteznek. Egyvtartozsukrl pedig a csaldi letbõl vett kpes kifejezssel mondjuk: az Atytl „szletett” vagy „nemzetett” a Fi, az Atytl s a Fitl „szrmazott” a Szentllek, mint az Atynak s a Finak a „lehelete”. A Biblia tbbszr is Krisztus Lelknek mondja. Errõl feledkeznek meg nmely szektaalaptk, amikor a Szentllektõl vett belsõ megvilgtsra hivatkozva mindenfle klncsgeket mondanak, amik nincsenek benne a Bibliban. Hangzatos spekulcik ezek, amelyeket ppen ezrt tvtanoknak blyegez a Szentrs, s ismtelten va inti a Krisztus-hvõket, hogy a tvtantk hljba ne kerljenek. A hittõl elidegenedett llami vezets ezeket ppgy kezeli, mint a trtnelmi egyhzakat, nha mg elõnyben is rszesti amazokkal szemben.

Fentebb mr hangslyoztuk a ltmdok valsgos istensgt. sszetartozsuknl fogva mindhrman rszt vettek mr a teremtsben, s egytt munklkodnak az dvtrtnet kezdettõl fogva annak vgig: Krisztus visszajvetelig, amikor tletet tart hvõk s hitetlenek felett, mint aki vinek s ellensgeinek is Ura s Kirlya.

Teht ne gy kpzeljk a dolgot, hogy Krisztus csak Hsvt ta, a Szentllek pedig csak Pnksd ta ltezik mennyei mltsgban. Tveds azt gondolni, Õk csak ideiglenes eszkzk a mennyei Atya kezben, vagy valami alistenek, akik dvtrtneti segdkezskrt utlag kaptak volna isteni rangot. Õk eleve valsgos Istenek a valsgos Istenbõl. gy halljuk s gy hisszk ezt a hozznk intzett kijelentsben, a Szentllektõl ihletett Igben, Isten minket megszlt szavban.

ppen mert ilyen a Szenthromsg egy rk Isten, a ltmdok sohasem keresztezhetik egymst, a Biblia nem ismer istenharcot, mint mondjuk a grg-rmai hitregk.

Kln krds szmunkra Krisztusnak Karcsonnyal kezdõdõ fldi vndortja, kialakul vltsgmunkja. Õ, mint kettõs neve, a Jzus Krisztus nv is mutatja: a valsgos emberi s a valsgos isteni termszet egyttes, elvlaszthatatlanul szszetartoz megjelense. Erre a csodra nincs magyarzat. Hogy tudott egy falusi csmester csaldjban felnõtt ifj szavaival rstudkat csodlatba ejteni? Ksõbb, mikor tantani kezdett, hogy tudott egyszerû halszokkal, drglt vmszedõkkel, ravasz farizeusokkal, tanult rstudkkal, politikai hatalmakkal szemben egyarnt helytllni? Hogy tudott a Hegyi Beszdben a trvny betûje helyett a trvny szellemre rmutatni, soksznû politikai helyzeteken rgtn vilgosan tltni, stt csaldi vagy trsadalmi bonyodalmakban is vilgossgot gyjtani, betegekrt csodkat tenni, bûns emberek kzt tisztnak maradni? – Csak annyit mondhatunk: kettõs termszetet hordozott, gy tudta a sok rtetlensget, a gyanstsokat, hamis vdakat, a borzalmas testi-lelki szenvedst elviselni. Mindezt rtnk viselte el.

Annyit tudhatunk: isteni termszete nem volt bezrva emberi termszetbe. A vges emberi termszet a vgtelent nem fogadhatja be. Isteni termszete emberltekor nemcsak a testben volt, hanem lthatatlanul betlttte a teremtett vilgot is. A Szenthromsg titka szemlyben itt jrt kzttnk, de Szentlelke ltal megvilgostott Igjben, ismtlem, itt jr ma is, az ellene fordult, remnytvesztett vilgban, hivatst bresztõ, remnytkeltõ, letjt hatalmban. A befogadshoz hit kell, a hit pedig a Biblia egsze szerint sohasem elmlet, hanem cselekedet, magatarts, teht letet jelentõ sz. Az egymagban maradt elmlet a Biblia szerint „meghalt magban”.

Befejezsl csak annyit: a Biblia rszletes Szenthromsg-tant nem fejt ki, de ez a tan az dvtrtnet esemnyei, cselekedetei, tettei mgtt mindenkor ott van. Az egyhz errõl szl tantsa a Biblia alapjn kszlt, onnan kielemzett sszefoglals. Sokszorosan megvitatott emberi szavakkal isteni titkokra utal.

 

 

Szabolcska Mihly
Uram, maradj velnk!

          

Mi lesz velnk, ha elfutott a nyr?
Mi lesz velnk, ha sznk is lejr?
Ha nem marad, csak a rideg telnk…
Uram, mi lesz velnk?

Mi lesz velnk, ha elfogy a sugr,
A nap lemegy, s a stt bell.
Ha rnk borul rk, vak jjelnk:
Uram, mi lesz velnk?

Mi lesz, ha a vilgbl kifogyunk?
S a kopors lesz rk birtokunk.
Ha mr nem lnk, s nem reznk:
Uram, mi lesz velnk?

tied a tl Uram, s tid a nyr,
Te vagy az let, s te a hall.
A vltozsnak rendje mit neknk?
Csak Te maradj velnk!

 

 

 

dv a Olvasnak! Regards to the reader! Grsse an den Leser!

 

Istvndi trtnethez

 

ROKHTY BLA
1890-1942
zeneszerz, orgonamvsz, orgonatervez, karnagy
79 ve halt meg

 

Dr BUCSAY MIHLY
1912 - 1988 - 2021
33 ve halt meg

 
Garai Gbor Jkedvet adj

Garai Gbor: Jkedvet adj

                  ennyi kell, semmi ms

   Jkedvet adj, s semmi mst, Uram!
   A tbbivel megbirkzom magam.
   Akkor a tbbi nem is rdekel,
   szerencse, balsors, kudarc vagy siker.
   Hadd mosolyogjak gondon s bajon,
   nem kell ms, csak ez az egy oltalom,
   mg magnyom kivltsga se kell,
   sorsot cserlek, brhol, brkivel,
   ha jkedvembl, nknt tehetem;
   s flszabadt jra a fegyelem,
   ha rtelmt tudom s vllalom,
   s nem pnclzat, de szrny a vllamon.
   S hogy a holnap se legyen csupa gond,
   de kezdd s folytatd bolond
   kaland, mi egyszer vget r ugyan –
   ahhoz is csak jkedvet adj, Uram.

  

 

 

Dr. LAJTHA LSZL
1892-1963-2021
58 ve halt meg

 

Protestns Gradul

 

Dr FEKETE CSABA

 

 Fekete Csaba: A dlvidki gradulok egy zsoltrprjnak tanulsgai
 Fekete Csaba: A dlvidki gradulok s a viszonyts megoldatlansgai (dlvidki gradulok: blyei, klmncsai, nagydobszai)


ltogat szmll

 

Zsoltr s Dicsret

 

Egyhztrtnet

 

Tth Ferentz

 

Trtnelem

 

Trtnelem. Trk hdoltsg kora

 

Dr SZAKLY FERENC


trtnsz 1942-1999 - 22 ve halt meg

 

Vilghbork - Hadifogsg
Mlenkij robot - Recsk

 

Keresztyn Egyhzldzs
Egyhz-politika XX.szzad

 

Roma mlt, jv, jelen

 

PUSZTUL MAGYARSG - EGYKE

 

 

ADY ENDRE MAGYARUL

   

   Nem adta neknk az Isten,

   Hogy ki szeret, az segtsen,

   Sohasem.

 

   Magunk is ritkn szerettk,

   Kikrt szlltunk hsen, egytt,

   Valaha.

 

   Valahogyan bajok voltak,

   Lelknknek, e toldott foltnak

   Bajai.

 

   Egyformn raktuk a szpet

   Bartnak s ellensgnek,

   Mert muszj.

 

   Egyformn s mindig csaldtunk,

   De ht ez mr a mi dolgunk

   S jl van ez.

 

   S szebb dolog gy meg nem halni

   S knoztatvn is akarni:

   Magyarul.

 

 

KARCSONY NNEPRE

 

HSVT NNEPRE

 

PNKSD NNEPRE

 

Gyerekeknek - Bibliai Trtnetek
msolhat, nyomtathat

 

WERES SNDOR

A bn nem akkor a legveszedelmesebb, mikor nyltan s btran szembeszegl az ernnyel, hanem mikor ernynek lczza magt. 

 

 

A reformtus keresztynsget gy tekintjk, mint a lnyegre reduklt evangliumi hitet s gyakorlatot. Ez a szemnk fnye. De mint minden magasrend lelki tmrls, ez sem mentes a deformlds s a korrumplds veszlytl, amint tovbbadja azt egyik nemzedk a msik nemzedknek, egyik np egy msik npnek. A Klvin-kutatk kongresszusai arra hivatottak, hogy segtsenek megrizni s megtisztogatni a reformtus teolgit s a reformtus egyhzat az elmocsarasodstl. Dr Bucsay Mihly Elre Klvinnal                      Oldal tetejre          ltogat szmll

 

Elkészítem születési horoszkópod és ajándék 3 éves elõrejelzésed. Utána szóban minden kérdésedet megbeszéljük! Kattints    *****    Könyves oldal - egy jó könyv, elrepít bárhová - Könyves oldal    *****    20 éve jelent meg a Nintendo DS! Emlékezzünk meg ról, hisz olyan sok szép perccel ajándékozott meg minket a játékaival!    *****    Ha érdekelnek az animék,mangák,videojátékok, japán és holland nyelv és kultúra, akkor látogass el a személyes oldalamra.    *****    Dryvit, hõszigetelés! Vállaljuk családi házak, nyaralók és egyéb épületek homlokzati szigetelését! 0630/583-3168 Hívjon!    *****    Könyves oldal - Ágica Könyvtára - ahol megnézheted milyen könyveim vannak, miket olvasok, mik a terveim...    *****    Megtörtént Bûnügyekkel foglalkozó oldal - magyar és külföldi esetek.    *****    Why do all the monsters come out at night? - Rose Harbor, a város, ahol nem a természetfeletti a legfõbb titok - FRPG    *****    A boroszkányok gyorsan megtanulják... Minden mágia megköveteli a maga árát. De vajon mekkora lehet ez az ár? - FRPG    *****    Alkosd meg a saját karaktered, és irányítsd a sorsát! Vajon képes lenne túlélni egy ilyen titkokkal teli helyen? - FRPG    *****    Mindig tudnod kell, melyik kikötõ felé tartasz. - ROSE HARBOR, a mi városunk - FRPG    *****    Akad mindannyijukban valami közös, valami ide vezette õket, a delaware-i aprócska kikötõvárosba... - FRPG    *****    boroszkány, vérfarkas, alakváltó, démon és angyal... szavak, amik mind jelentenek valamit - csatlakozz közénk - FRPG    *****    Why do all the monsters come out at night? - Rose Harbor, a város, ahol nem a természetfeletti a legfõbb titok - FRPG    *****    why do all monsters come out at night - FRPG - Csatlakozz közénk! - Írj, és éld át a kalandokat!    *****    CRIMECASESNIGHT - Igazi Bûntényekkel foglalkozó oldal    *****    Figyelem, figyelem! A második vágányra karácsonyi mese érkezett! Mesés karácsonyt kíván mindenkinek: a Mesetáros    *****    10 éves a Haikyuu!! Ennek alkalmából részletes elemzést olvashatsz az anime elsõ évadáról az Anime Odyssey blogban!    *****    Ismerd meg az F-Zero sorozatot, a Nintendo legdinamikusabb versenyjáték-szériáját! Folyamatosan bõvülõ tartalom.    *****    Advent a Mesetárban! Téli és karácsonyi mesék és színezõk várnak! Nézzetek be hozzánk!